Вони здійснили подвиг на Чорнобильській АЕС

26 квітня назавжди залишиться в пам’яті  українців як день, коли сталася одна з наймасштабніших катастроф – аварія на Чорнобильській АЕС. Не забудемо ми й про тих, хто ліквідовував її наслідки, жертвуючи своїм життям і здоров’ям. На сьогодні у нашому районі проживає 233 особи, які належать  до категорії постраждалих  внаслідок Чорнобильської катастрофи, та 7 вдів громадян, смерть яких також пов’язана  з катастрофою.

На знак вдячності за мужність і відданість справі, проявлені цими людьми,  на Ізяславщині щороку проводяться заходи по вшануванню ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Не стала винятком і цьогорічна дата – вже 28 річниця з часу аварії.

Напередодні, 25 квітня, на території пожежно-рятувальної частини в Ізяславі відбувся  захід, приурочений цій даті. Сюди прийшли численні гості – представники влади, трудових колективів, учнівська молодь. Та головними тут були ліквідатори аварії і ті, хто зараз носять почесне звання  рятувальника. Із словами вдячності і щирими побажаннями до них звернулися заступник голови райдержадміністрації Олександр Лех, керуюча справами районної ради Леся Божко, заступник міського голови  Ніна Черняк, один з ліквідаторів аварії на ЧАЕС Володимир Бондаренко. Також перед присутніми виступив  благочинний     церков Ізяславського округу УПЦ КП митрофорний протоієрей о.Володимир Ковальчук. Після виступу о.Володимир здійснив поминальну літію за жертвами Чорнобильської катастрофи.

Усі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять жертв катастрофи і поклали вінки та квіти до меморіальної стели, розміщеної на приміщенні 13-ої ДПРЧ в пам’ять про тих, хто став жертвою аварії на ЧАЕС.

С.Охремчук