Відсвяткували День Перемоги

Ось уже 69 років віддаляють нас від того часу, відколи затихли останні постріли гармат, прийшов на нашу землю довгоочікуваний мир, оплачений найвищою ціною - людським життям. Все далі відходять грізні і важкі роки найстрашнішої в історії людства Великої Вітчизняної війни, але не згасає пам’ять про тих, хто не шкодував свого здоров’я та життя у боротьбі за мирне небо та спокій на своїй рідній землі. Чотири роки віддані сини та доньки боронили свій край від фашизму, і майже сім десятиліть напередодні та в День Перемоги ми дякуємо нашим визволителям. Шкода, що в ці дні ми переживаємо страх та тривогу за наше подальше мирне майбуття, і, головне, що зараз над нами нависла загроза зовнішньої агресії з боку, як ми завжди вважали, братнього народу, з яким наші діди та прадіди у грізні 1941-1945 роки пліч-о-пліч нищили окупантів.

Святкували День Перемоги на Ізяславщині декілька днів. В усіх населених пунктах району пройшли мітинги, до пам’ятників та братських могил покладались вінки та квіти, а головне, що кожен ветеран відчув підтримку місцевої влади. Враховуючи неспокійну ситуацію в країні та високу ймовірність провокацій, цьогорічні заходи обмежувались в часі та були менш масовими. Головний районний концерт, приурочений Дню Перемоги, відбувся 8 травня у Районному будинку культури. Перед його початком до ветеранів та глядачів звернулися голова районної ради Михайло Борисюк, перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Патюк, міський голова Валентин Паньковський, голова районної ради ветеранів Олексій Стромелюк та голова ради ветеранів 8-мої окремої бригади спеціального призначення Василь Тележинський. Керівники району та міста  подякували ветеранам за любов до Вітчизни, за здобутий мир та за активну громадську позицію. Адже всі ветерани в повоєнні роки брали безпосередню участь у відбудові нашої держави. Крім того, вони відзначали, що наш народ - лише за мир та партнерські стосунки з іншими державами, але у випадку посягань на територіальну цілісність, українці готові боронити свою суверенність та незалежність.

Не залишились цього дня ветерани без відзнак. Голова ради ветеранів 8-ої окремої бригади спеціального призначення Василь Тележинський та представник Фонду розвідки України Василь Бурянчик вручили групі ветеранів та активу районної ветеранської організації пам’ятні медалі «70 років визволення міста Ізяслав». Крім того, усім ветеранам діти дарували квіти та дякували за перемогу.

Концертна програма, в якій взяли участь вокалісти Районного будинку культури, духовий оркестр «Музики Надгориння», вихованці Ізяславської дитячої школи мистецтв та Плужненської музичної школи, складалась із пісень, сценічних постановок та танцювальних номерів на військову тематику. Бурхливими оплесками глядачів супроводжувалось виконання таких відомих пісень, як «Журавли», «Солдаты, в путь», «За 9 число», «Перемога», «День Победы» та багатьох інших. До душі присутнім були й танцювальні номери, які виконували наймолодші учасники. А ветеранам, мабуть, найбільш сподобались музичні номери у виконанні духового оркестру, адже під звуки духової музики солдати йшли у бій та святкували День Перемоги.