Відбулась 35 сесія районної ради 6 скликання

17 липня в залі райдержадміністрації відбулась 35 сесія районної ради 6 скликання. В її роботі, крім депутатів, взяли участь голова райдержадміністрації Микола Камінський, міський та сільські голови, керівники окремих підрозділів адміністрації, представники силових структур та районного військкомату. Провів засідання голова ради Михайло Борисюк.

Перед початком розгляду питань порядку денного, слово було надано військовому комісару району Михайлу Євтушку та голові ветеранської організації «8 бригада спеціального призначення» Василю Тележинському, які поінформували присутніх про темпи проведення мобілізації населення, умови проходження військової служби нашими земляками та про надану допомогу військовослужбовцям за рахунок благодійних внесків на закупівлю засобів захисту, продуктів харчування, засобів гігієни,  медичних препаратів тощо. За їхніми словами, на даний час наші земляки, які приймають участь у антитерористичній операції, на 100% забезпечені засобами захисту. Умови проходження їхньої служби відповідають всім необхідним вимогам. Для надання допомоги військовим з благодійного рахунка було витрачено більше 170 тис.грн, а їх залишок становить близько 60 тис.грн, які планується використати за призначенням в найкоротші терміни після визначення разом з родичами військовослужбовців та представниками влади першочергових потреб (інформація про використання даних коштів друкується на сторінках нашої газети). Крім того, військовий комісар звернувся до представників влади з проханням в найкоротші терміни визначитись з приміщенням, в якому після розширення штатів має працювати військкомат. На його думку, військкомат має розташуватись на першому поверсі в будівлі, де він раніше знаходився, а зараз належить відділу освіти, молоді та спорту.

Переходячи до розгляду питань порядку денного, депутати традиційно ознайомились із відповідями, які надійшли на їхні звернення від вищих органів влади та інших інстанцій. Зокрема, їх не задовольнила відповідь дирекції «Укрзалізниці» на запит депутата О.Бритковського щодо встановлення 50-відсокової знижки  вартості проведення діагностичних обстежень для жителів Клубівської сільської ради, які проводить Клубівська лінійна лікарня. На думку «Укрзалізниці», такі знижки не можуть бути передбачені. Депутат В.Петровський теж був невдоволений розглядом його запиту правоохоронними органами, зокрема прокуратурою. Тому він висловив побажання пришвидшити розслідування та визначити право власності на колишній біоміциновий завод, що функціонував на території с.Плужне, на башті якого встановлені передавачі мобільного зв’язку. Адже кошти від оренди даної башти операторами мобільного зв’язку  надходять не в бюджет, а в приватні руки. Також він рекомендував прокуратурі, як позивачу, звернутись з приводу цього до суду. Нарікання на неналежну роботу органів правопорядку були й у депутата М.Рижика. Його не задовольнила відповідь начальника РВ УМВС в районі з приводу проведення розслідування, за його запитом, щодо майна Партії регіонів. Тому Микола Михайлович звернувся з проханням до керівництва міліції та прокуратури більш відповідально попрацювати в даному напрямку.

Далі перед народними обранцями виступив начальник управління фінансів Сергій Журавель, який прозвітував про виконання районного бюджету за І півріччя цього року (звіт надрукований в сьогоднішньому номері газети) та ознайомив присутніх з проектом рішення щодо внесення змін до головного кошторису району. Звіт, як і зміни до нього, депутатами були затверджені одноголосно.

Досить жваво депутати обговорювали питання щодо дотримання законності та заходів з її зміцнення за перше півріччя. Ознайомлював із ним присутніх у залі виконуючий обов’язки прокурора району В.Сліпець. Після його доповіді депутати порушували ряд питань, а найбільше вони висловлювали свою стурбованість з приводу діяльності підпільної «гуральні», яка впродовж багатьох років функціонує поблизу прокуратури. Адже, на думку депутатів, її робота - приклад безсилля влади та правоохоронних органів, які впродовж тривалого часу дозволяють, можна сказати, самим блюзнірським способом  глузувати з себе. Тому необхідно якнайшвидше покласти цьому край.

Не перериваючи роботу сесії, депутати прийняли рішення ще з ряду питань. Зокрема, своїм рішенням затвердили виконаний план роботи районної ради за І півріччя, заслухали інформацію про хід виконання програми «Шкільний автобус», затвердили розпорядження голови районної ради, які були ним прийняті в міжсесійний період, внесли зміни до статуту Міжлікарняної аптеки, затвердили список присяжних Ізяславського районного суду та надали допомогу на лікування для 8 жителів району на загальну суму 4200 грн, які звернулись з відповідними заявами. Ще під час засідання було обговорено одне кадрове питання – призначення директора Ізяславської центральної районної бібліотеки. На цю посаду розглядалось відразу 3 кандидатури, але депутати через ряд причин конкретного рішення не прийняли. За пропозицією профільної постійної комісії воно буде включене до порядку денного наступної сесії.