В районі стартувала третя фаза Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»

У четвер, 13 листопада, в залі засідань районної ради за участю директора Департаменту економічного розвитку і торгівлі Хмельницької ОДА Юрія Драча, голови районної ради Михайла Борисюка, голови райдержадміністрації Миколи Камінського, сільських голів, представників громадських організацій та керівників окремих структурних підрозділів адміністрації і районної ради відбувся семінар-тренінг, на якому координатор Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Ігор Клепач презентував 3 фазу цього Проекту, який буде реалізовуватись на території нашого району.

На початку робочої зустрічі Михайло Борисюк відзначив, що участь нашого району у попередніх двох фазах Проекту ЄС/ПРООН принесла лише користь для району. Адже громади, яким випала нагода працювати за цією програмою, крім того, що отримали певні блага, впевнились у своїх можливостях та вже мають бажання гуртуватись навколо спільної мети.

Коротко про результати роботи під час реалізації 1 та 2 фаз Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» на теренах Хмельниччини розповів  директор Департаменту економічного розвитку і торгівлі Хмельницької ОДА Юрій Драч. На його глибоке переконання, співпраця нашої області з європейськими фундаціями має свої позитивні результати. Адже з часу налагодження партнерських стосунків між ПРООН та місцевими громадами на території області реалізовано чимало гарних ідей з енергозбереження, енергоефективності, охорони довкілля, водопостачання тощо. Тому ця робота має продовжуватись і надалі.

Про основні вимоги та завдання 3 фази даного Проекту, в якому за результатами конкурсного відбору братиме участь і наш район, розповів координатор Хмельницького обласного ресурсного центру Ігор Клепач. Ігор Володимирович повідомив, що 3 фаза Проекту реалізовуватиметься впродовж 2014-2017 років на території всієї України, під час якої буде реалізовано 1330 мікропроектів на загальну суму 23,8 мільйона євро. 4 громади нашого району матимуть змогу отримати на реалізацію 4 мікропроектів 25 тисяч доларів США, тобто на 1 проект з енергоефективності можна буде отримати 10 тисяч доларів, а на інші 3  - по 5 тисяч доларів на кожен. Як і раніше, сільські громади розроблятимуть відповідні заявки та подаватимуть свої пропозиції щодо реалізації тієї чи іншої ідеї з впровадження енергоефективних технологій, використання альтернативних джерел енергії, заходів з енергозбереження, утилізації сміття, водопостачання та водовідведення, а також щодо обладнання та проведення ремонтних робіт у сільських закладах охорони здоров’я. Крім того, як зазначив Ігор Володимирович, принцип співфінансування для впровадження проектів був адаптований до сучасної економічної ситуації в державі. Тому під час 3 фази реалізації Проекту грант ЄС/ПРООН становитиме 75% від загальної вартості мікропроекту, а не 50%, як було раніше, 20% коштів буде залучатись з місцевих бюджетів, а 5% становитиме внесок громади. Сільські громади для участі в 3 фазі Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» будуть відібрані на основі показників соціально-економічного розвитку та за результатами діяльності під час впровадження попередніх проектів.

Після ознайомлення присутніх з основними вимогами до наступного етапу Проекту, голова райдержадміністрації Микола Камінський, голова районної ради Михайло Борисюк та координатор обласного ресурсного центру Ігор Клепач підписали тристоронню угоду про співпрацю в 3 фазі Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

Після підписання угоди до присутніх було доведено основні умови щодо подальшої співпраці та оголошено про початок конкурсу з відбору територіальних громад для участі у наступній програмі ЄС/ПРООН.