Урочистості з нагоди Дня партизанської слави

22 вересня в Україні відзначається День партизанської слави. 68 років минуло з тих пір як відлунали останні постріли, але пам'ять про ті грізні роки невмируща. Щороку, аби вшанувати фронтовиків, партизанів та підпільників, які боролися за визволення рідної землі від німецько-фашистських загарбників, в нашому місті в Сквері слави збираються прийдешні покоління разом з сивочолими ветеранами. Незважаючи на дощову погоду, цьогоріч 20 вересня, напередодні Дня партизанської слави на цьому вікопомному місці відбувся поминальний мітинг.

На зібранні до громадськості міста і району звернувся голова районної ради Організації ветеранів Олексій Стромелюк. Олексій Йосипович відзначив, що нинішні покоління мають свято шанувати подвиги ветеранів та берегти невмирущу пам'ять про них. На мітингу присутні хвилиною мовчання пом’янули всіх фронтовиків, які не повернулись з поля бою, або пішли з життя в повоєнні роки, а також керівники району та міста, делегації трудових колективів на навчальних закладів поклали вінки та квіти до підніжжя пам’ятника.

Після мітингу в музеї Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 відбулась зустріч керівників району та міста, молоді з учасниками партизанського руху, на якій учні школи розповіли про історію виникнення руху опору на території нашого району, основоположником якого був директор школи Михайло Машерук. Спогадами про роки війни з присутніми поділився  колишній підпільник Геннадій Іванович Мурашов, а поет та письменник Василь Кравчук прочитав свій новий вірш про війну.

Зі словами вдячності за мирне небо над головою до ветеранів звернулися заступник  голови районної ради Олексій Колоднюк, перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Лех, міський голова Валентин Паньковський. Дякували колишнім партизанам і учні школи, які вітали їх квітами та подарунками.

В. Сложинський