Метою цього законодавчого акта, який схвалено 4 вересня ц.р. голосами 227 народних депутатів, є узгодження системи представницьких органів місцевого самоврядування із законодавством, удосконалення процедури об’єднання територіальних громад з урахуванням принципів реформування системи місцевих виборів та узгодження процедур проведення перших виборів із черговими місцевими виборами 2015 року.

Як заявив, голова Верховної Ради України Володимир Гройсман, Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо організації проведення перших виборів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» (№3008) є «справжньою децентралізацією» та «дає свободу» 1,5 тисячі громад, які налічують 500 тисяч громадян, та сприятиме збільшенню бюджету громад у 2,5 рази з початку наступного року.

«Дамо право громадам провести вибори і обрати свою владу, - сказав Володимир Гройсман. - Закон принесе абсолютний позитив, від нього не буде жодного негативу».