У Куневі всі справи вважають однаково важливими

Разом з іншими  у ці дні трудяться в полі  хлібороби ТОВ «Кунівське». Специфіка тамтешніх грунтів не дозволяє говорити про високу урожайність сільгоспкультур. І тим більш приємно, що поля не заростають бур’янами, земля обробляється. А вирощене зерно люди мають можливість одержати в рахунок орендної плати за паї чи придбати за гроші.

Щоб зібрати таке цінне для даної території  зерно без втрат,  потрібні  неабияка віддача і професіоналізм комбайнерів. Сумнівно трудяться  у господарстві  Микола Тарасюк та Олександр  Гончарук (на знімку вгорі),  Володимир Столяр та Олександр  Гвоздяр.

ТОВ «Кунівське» – одне з не багатьох, де ні на день не зраджували  тваринницькій галузі, про що ми будемо вести мову далі. Та щоб утримувати велику кількість корів і мати високі надої молока, потрібні належні умови для утримання худоби і якісні та в достатній кількості корми. Про це завжди пам’ятають у Куневі і тому відповідально ставляться до заготівлі сіна і сінажу. На даний час,  за словами агронома Володимира Зелінського, повністю заготовлено сіно, триває заготівля сінажу. Успішно працюють на кормозбиральній техніці Володимир Стратюк та Анатолій Рачківський. Відзначив керівник рослинницької галузі товариства і роботу водіїв (серед них як досвідчені, так і молоді перспективні спеціалісти) Олександра  Тонанчука, Віктора Цвяха, Тараса Хрестунова. Справжнім майстром своєї справи є коваль, і він же зварник, Сергій Хрестунов.
Збираючи урожай нинішній, в господарстві вже піклуються і про посів під майбутній урожай. Зокрема, у тракторному парку ми побачили, як готують техніку для підготовки грунту під посів Микола Гудовсек та його колеги.
І все ж, справжньою гордістю кунівського товариства  є тваринницька галузь, завдяки якій  про господарство можна почути  багато добрих слів. На трьох тваринницьких фермах, у Куневі, Долоччому і Кам’янці, утримується понад 200  дійних корів. Середній надій на корову нині тут становить близько 16 кг молока. У своїх публікаціях ми намагаємось  приділяти однакову увагу  колективам усіх ферм. Цього разу ми завітали  до кунівських тваринників, заставши їх за роботою, тому й сфотографувати вдалося не всіх (на знімку знизу).

Натомість, завідуюча фермою Зінаїда Антіпова назвала всіх тих, завдяки кому досягаються високі показники. Це доярки Ганна Рибак, яка за підсумками шести місяців посідає перше місце у господарстві,  Клавдія Колодяжна, Людмила Панасюк, Наталія Колодяжна. Працює в колективі доярем і Андрій Андріївський і з сусідньої Рівненської області, сім’ї якого (дружині і трьом дітям) господарство допомогло  у забезпеченні житлом. Відзначила  Зінаїда Вікторівна і роботу  доглядачки  телят від 20-денного віку  Ольги Тюкавкіної, фуражирів Михайла Демчука і  Олексія Шевчука, пастухів Олександра Ковтуна і Володимира Стратюка, Віктора Загарука.
Незважаючи на природні умови, на інші труднощі, ТОВ «Кунівське» працює, розвивається тваринництво, не випускається з поля зору рослинницька галузь. Люди в селах, хоч і не всі, але зайняті роботою, отримують заробітні плату. А ще місцеве господарство підтримує об’єкти соціальної сфери, постійно надаючи допомогу  школам, дитячому садку . Все це дається, значною мірою, завдяки керівнику, якого настав час назвати. Хоч його прізвище і саму цю людину добре знають жителі не лише нашого району. Його поважають за професіоналізм, компетентність у різних питаннях. Це заслужений працівник сільського господарства України, депутат районної ради Анатолій Матвійчук. Напередодні Анатолій Максимович відзначив 65-річний ювілей, з чим ми його  хочемо сердечно привітати і побажати   подальших успіхів у роботі та розвитку його сільгосппідприємству.
С.Охремчук