Стартувала третя фаза Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»

20 травня у Києві була представлена третя фаза Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», який взаємодіятиме з місцевими органами влади, громадськими організаціями та приватним сектором по всій Україні з метою розвитку та впровадження ініціатив, що мають на меті покращення умов життя людей.

В урочистому відкритті третьої фази Проекту Хмельниччину представляла заступник голови Красилівської районної ради Любов Якушева.

Як відомо, Проект фінансується Європейським Союзом (ЄС) і співфінансується та впроваджується Програмою Розвитку ООН (ПРООН). Він сприяє соціально-економічному розвитку на місцевому рівні шляхом зміцнення системи спільного управління і сприянні реалізації громадських ініціатив по всій Україні. Третя фаза Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» буде впроваджуватися протягом 2014-2017 років із загальною сумою бюджету 23,8 млн. євро, наданих Європейським Союзом (23 млн. євро) і ПРООН (800 000 євро).

Протягом третьої фази Проект МРГ підтримуватиме уряд України в проведенні реформи з децентралізації, яка, серед іншого, спрямована на підвищення якості надання послуг населенню, а також на зміцнення потенціалу регіональних і місцевих органів влади по всій Україні. Проект сприятиме відновленню основних об’єктів соціальної та комунальної інфраструктури в галузі охорони здоров’я, охорони навколишнього середовища, управління водними ресурсами. В сільській місцевості буде також підтримано ряд дрібних фермерських та інших ініціатив. У більшості напрямків діяльності застосовуватимуться інноваційні підходи та технології, а також заходи, спрямовані на підвищення рівня енергоефективності.

Як і в попередні роки, проект надаватиме можливості муніципалітетам впроваджувати заходи з підвищення енергоефективності у багатоквартирних будинках. Ресурсні центри в 200 районах та 15 муніципалітетах отримають додаткову підтримку, спрямовану на розбудову їхнього потенціалу в сфері місцевого розвитку, орієнтованого на громаду, а 20 регіональних університетів інтегрують принципи і методологію місцевого розвитку, орієнтованого на громаду, до своєї навчальної програми.

У нашій області після підписання угоди про партнерство між Проектом, обласною радою та обласною державною адміністрацією в результаті конкурсного відбору учасниками другої фази є Білогірський, Деражнянський, Ізяславський, Красилівський, Летичівський, Новоушицький, Віньковецький та Волочиський райони. Крім того ще два райони – Теофіпольський та Старосинявський беруть участь у реплікації досвіду Проекту ЄС та ПРООН.

Сьогодні можна впевнено сказати: реалізація Проекту на Хмельниччині дає прекрасні результати, які раніше для багатьох вважалися недосяжними. І це завдяки, в першу чергу, самим громадам, які вірять у власні сили і у можливість змінювати своє життя на краще.

Це і завдяки місцевим органам влади, які підтримують гарні ініціативи, і місцевим координаторам Проекту, які допомагають громадським організаціям йти до успіху. І це, звичайно, завдяки підтримці міжнародних партнерів, без солідної фінансової допомоги яких вирішення проблем громад було б неможливим.

За матеріалами сайту  http://oblrada.km.ua/news/open/1078/