Символічний "ланцюг єднання" з'єднав Хмельницьку і Тернопільську області

22 січня на кордоні Хмельницької та Тернопільської областей відбулась Акція єдності та громадянської злагоди з нагоди відзначення Дня Соборності та Свободи України і 95-ї річниці проголошення Акту злуки. Делегацію нашого регіону очолили заступник голови обласної ради Василь Осадчий та перший заступник голови облдержадміністрації Вадим Гаврішко.

З державними стягами, під супровід музики духового оркестру пройшли назустріч один одному делегації Хмельницької та Тернопільської областей. За старим українським звичаєм делегації обмінялись короваями та подарунками. На мосту Єднання через річку Збруч у виконанні зведеного народного хору звучала пісня «Українці, будьмо разом» та у небо злетіла гірлянда з кульок у вигляді цифри «95» та синьо-жовті кульки.

На річці Збруч, яка розділяє дві сусідні області, колона з Хмельниччини та колона з Тернопільщини взялися за руки і таким чином продемонстрували символічний “ланцюг єднання”.

Урочистості продовжились у Волочиському районному будинку культури. У холі гості свята мали можливість оглянути спільну виставку творів майстрів мистецтва Волочиського та Підволочиського районів. Далі свято продовжила концертна програма академічного козачого ансамблю пісні і танцю «Козаки Поділля» Хмельницької обласної філармонії.

Довідка.

День Соборності України відзначається з 1919 року. Нещодавно він був перейменований у день Соборності та Свободи України.

22 січня український народ святкує 95-ту річницю з моменту підписання так званого Акту Злуки, тобто договору про попереднє об'єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки.

Процедура оформлення соборності відбулася в Києві 22 січня, в першу річницю проголошення ІV Універсалу Центральної Ради. В цей день був підписаний і оприлюднений спеціальний Універсал Директорії УНР, який дістав також назву Акту Злуки.

Вітаючи січневе рішення Української Народної Ради, Директорія урочисто оголосила про те, що «Однині воєдино зливаються століттям одірвані одна від одної частини єдиної України – Галичина, Буковина, Угорська Русь і Наддніпрянська Велика Україна.

Матеріали сайту http://oblrada.km.ua/