Районні змагання за програмою дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри Українського козацтва «Сокіл»

Великорадогощанська Січ, яка діє на базі Великорадогощанської ЗОШ І-ІІ ступенів,  стала справжнім осередком змістовного дозвілля, оздоровлення та патріотичного виховання дітей. Тут навчаються  і всебічно розвиваються впродовж навчального року учні місцевої школи, влітку охоче відпочивають місцеві та з інших сіл діти в наметовому таборі «Січ». А ще на Січі проводяться різного роду заходи районного рівня. Ось і 12 червня  тут  пройшли районні змагання за програмою дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри Українського козацтва «Сокіл» («Джура»). На урочисте відкриття  змагань завітали  голова Ізяславської райдержадміністрації Микола Камінський, голова районної ради Михайло Борисюк, заступник начальника відділу освіти, молоді та спорту Віта Мороз. Керівники району привітали учасників змагань, наголосивши при цьому на важливості їх участі, підвищені ними свого патріотичного, фізичного, пізнавального рівня. Микола Камінський і Михайло Борисюк  побажали учасника вдалого виступу  і високих результатів.

Після проголошення речівок, проходження  строєм з піснею учасники гри перейшли до виконання наступних завдань. Їм належало у цей день позмагатися у стрільбі, подоланні  смуги перешкод, у тереновій грі, квесті, після чого відбулося підведення підсумків та нагородження переможців. У цьогорічних змаганнях взяли участь рої (команди) Борисівської, Кунівської, М’якотівської, Шекеринецької ЗОШ І-ІІІ ст., Плужненського НВК та Великорадогощанської ЗОШ І-ІІ ст. Всього змагалися 40 дітей, 16 з яких  приїхали у табір  з одноденним перебуванням, для участі у змаганнях. Інші 24 учасники в цей день перебували в наметовому таборі  на 4-денному оздоровленні, починаючи з 10 червня. У розмові з останніми довелося почути багато гарних слів про умови перебування в таборі і організації дозвілля.

Перебування дітей  у таборі  12 червня не обмежилося участю у змаганнях. Вони мали можливість перевірити свої вміння  у розбірці автоматів або ж навчитися цьому від досвідчених  військових – представників Ізяславського райвійськкомату. Саме вони  цього дня  побували у таборі і забезпечили доставку справжньої зброї. Крім них, приїхали сюди  і члени ради ветеранів 8-ої окремої бригади спеціального призначення Василь Тележинський та Василь Стриж, які  розповіли про історію десантної бригади, її героїв, а також продемонстрували військове спорядження. Все це діти слухали і спостерігали  із великим зацікавленням. А ще не обійшлося  без традиційного пригощання  усіх учасників змагань і гостей Січі козацьким кулішем.

Користуючись нагодою, голова райдержадміністрації Микола Камінський і голова районної ради Михайло Борисюк ближче ознайомилися з роботою туристсько-краєзнавчого оздоровчого наметового табору «Січ», з умовами перебування у ньому  дітей. Вони також оглянули приміщення школи і детальніше дізналися  про діяльність  Січі. У цьому їм допомогли директор  школи Юлія Яцюк, колишній директор школи Іван Гаврилюк, начальник табору Надія Гаврилюк та інші працівники і учні школи. Гостям була запропонована своєрідна екскурсія територією Січі. Вони побували  у світлиці, музеї Січі. Насамкінець керівники району подякували  ініціаторам  створення Січі, колективу школи за велику роботу, яку вони проводять з метою патріотичного виховання, змістовного дозвілля і всебічного розвитку дітей, а ще побажали успіхів на майбутнє у цій важливій справі.

С.Охремчук