Проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» продовжує реалізовуватись

На Ізяславщині успішно продовжує реалізовуватись Проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Відразу два мірокропроекти реалізовано на території Новосільської сільської ради. Зокрема, із реконструкції, з виконанням  оздоблювальних та утеплювальних робіт, дитячого садка, і зовсім нещодавно, з метою  ефективного застосування альтернативних джерел енергозбереження, у Новому Cелі завершено роботи по встановленню сонячних батарей для вуличного освітлення.

У зв’язку з цим саме Нове Село  було обрано  місцем проведення  у п’ятницю, 29 листопада,  семінару за участю сільських голів району, темою якого  якраз стала реалізація в територіальних громадах Ізяславщини Проекту "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду". У роботі семінару також взяли участь координатор Європроекту в Хмельницькій області Ігор Клепач, заступник голови районної ради Олексій Колоднюк, перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Патюк, заступник голови райдержадміністрації Раїса Ткаченко, представник київської компанії – виконавця робіт «Біла смуга» у Хмельницькому Олег Дзюбій.

Спершу усі учасники  мали можливість відвідати дитячий садок, де з допомогою реалізації мікропроекту вдалося  здійснити багаторічну мрію жителів села, ввівши в дію цей дошкільний заклад. Тут тепер, у затишному і привітному приміщенні, діти мають все необхідне для свого розвитку. А щоб їм було тепло у зимовий час, у дитсадку модернізовано систему опалення, встановлено котел  для твердого палива, що дозволяє економно використовувати кошти, при цьому забезпечуючи належний температурний режим в усіх приміщеннях. Про це розповів Новосільський сільський голова Олександр Шрейдер, а його колеги і керівники району переконалися у ефективності проведених робіт. Після цього сільський голова запросив усіх на одну із вулиць, де віднедавна вуличне освітлення  забезпечується завдяки енергоефективним сонячним батареям.  Олександр Васильович ознайомив гостей з принципом роботи батарей, розповів про особливості впровадження даного мікропроекту, відповів на запитання присутніх. Ще одним об’єктом, який відвідали учасники семінару, стала Новосільська ЗОШ І-ІІІ ступенів. Тут вони ознайомилися з роботою місцевої  котельні.

Продовжилась робота семінару  в актовому залі загальноосвітньої школи. Сільський голова Олександр Шрейдер привітав гостей на новосільській землі, ще раз коротко ознайомив їх із тим, як здійснювались мікропроекти із реконструкції дитячого садка та проведення вуличного освітлення. Він також подякував координатору Проекту Ігорю Клепачу, директор ТОВ ім.Черняховського Олегу Кондратюку, керівникам району, громаді села на чолі  з головою громадської організації, підрядній компанії – за загальну підтримку, фінансову допомогу, організованість у проведенні робіт.

Координатор Проекту  ЄС/ПРООН у Хмельницькій області Ігор Клепач розповів про впровадження згаданих та інших  мікропроектів на території Ізяславського району, наголосив на важливості потенціалу  відновлювальної енергетики в Україні. Ігор Володимирович також зупинився на проблемних питаннях, що здебільшого пов’язані з фінансуванням мікропроектів із обласного та районного  бюджетів. Він повідомив, що 16 грудня у Києві відбудуться  збори координаторів з усіх областей України, після чого з’ясується порядок подальшого впровадження Проекту.

Про практичне використання  джерел енергозбереження розповів  представник компанії «Біла смуга» Олег Дзюбій. Він продемонстрував принцип роботи сонячного колектора, відповів на запитання учасників семінару та запросив їх до співпраці.

Варто відзначити, що закінчилось засідання як, власне, і розпочалося виступами учасників відомого в районі і за його межами танцювального колективу «Престиж». Юні новосільські танцюристи приємно здивували усіх своєю виконавською майстерністю, подарувавши гарний настрій. Як цей виступ, так і все побачене і почуте залишило приємні враження у гостей. Вони відзначили важливість проведеного заходу, висловили вдячність організаторам і новосільським керівникам. Помітним для гостей стало те, що саме тісна співпраця сільської ради з керівництвом сільгосптовариства, директору якого Олегу Кондратюку небайдужою є доля громади, значною мірою дозволяє втілювати в життя ось такі добрі справи.

С.Охремчук