Проблемні питання – у полі зору депутатів райради

У четвер, 11 вересня, відбулася позачергова сесія Ізяславської районної ради. У роботі сесії взяли участь голова райдержадміністрації Микола Камінський, депутат обласної ради Петро Павлюк, керівники управлінь та відділів райдержадміністрації, міський і сільські голови та інші запрошені. На самому початку засідання голова районної ради Михайло Борисюк проінформував про успішне втілення у Тернавці мікропроекту з реконструкції вуличного освітлення в рамках Проекту ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» і про вручення місцевій громадській організації відповідного сертифіката від координатора Проекту. Михайло Борисюк також повідомив про результати розгляду депутатських запитів. А саме, ознайомив з відповідями на запити депутатів Олексія Бритковського і Миколи Рижика стосовно здешевлення лабораторного обстеження жителів Клубівки у місцевій лінійній лікарні та з приводу долі оргтехніки районної організації Партії регіонів. І хоча зміст відповідей не в повній мірі задовольнив авторів запитів, вони погодилися зняти запити з подальшого розгляду. Під час обговорення питання про депутатські запити було порушено ще ряд проблем, з приводу чого необхідно було прийняти запити і звернення. Цими проблемними питаннями було доповнено порядок денний, і їх депутати розглянули наприкінці сесійного засідання.
      Далі з інформацією про внесення змін до районного бюджету на 2014 рік виступила начальник відділу доходів управління фінансів Валентина Коротун. Про хід виконання районної Програми «Оздоровлення та відпочинок дітей Ізяславського району на 2014-2018 роки» проінформував завідуючий сектором молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту Віталій Ткачук.
      Наступною депутати заслухали інформацію і обговорили питання про хід виконання районної Програми «Шкільний автобус» на 2011-2015 роки. З даного питання виступила начальник відділу освіти, молоді та спорту Наталія Кирилюк. Друга частина виступу Наталії Леонідівни викликала жваве обговорення в залі. За її словами, управління фінансів мало б відповідальніше ставитись до виділення коштів на паливно-мастильні матеріали, від чого залежить стан перевезення учнів. Однак, це робиться не в належні строки і не в повному обсязі. Та в ході того ж обговорення з’ясувалося, що наявні недопрацювання в цьому питанні є і з боку самого відділу освіти, молоді та спорту. Тому в ситуацію пообіцяли втрутитись і посприяти у розв’язанні проблеми керівники району, а ще вони закликали працівників інших відділів та управлінь не допускати подібних непорозумінь і протистоянь.
      На сесії було відмінено одне з попередніх рішень районної ради і повернуто Христівському НВК попередній статус Христівської ЗОШ І-ІІІ ст., як вирішила місцева громада. Було затверджено технічні документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, які виготовлені на замовлення для ведення фермерських господарств. Традиційно було прийнято рішення про надання матеріальної допомоги громадянам, які звернулися за нею із відповідними заявами.
      Депутати прийняли звернення до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України стосовно зайвих бюрократичних законодавчих перепонів, що впливають на ситуацію в агропромкомплексі. З текстом звернення присутніх ознайомив начальник управління агропромрозвитку Володимир Ткачук. Насамкінець, було проголосовано за кілька депутатських запитів. Ще на початку сесії депутат районної ради Олена Денисюк порушила питання незадовільного стану електропостачання у Двірці. Тоді ж з’ясувалося, що подібні проблеми відчувають і жителі Михлі та Долоччя. У зв’язку з цим, депутати спрямували запит керівництву Ізяславського РЕМ та звернення директору ПАТ «Хмельницькобленерго» Олександру Шпаку. Питання незадовільного залізничного перевезення пасажирів у західному напрямку порушив депутат районної ради Олег Вовчук. Він висловив побажання, щоб керівництво «Укрзалізниці» внесло зміни у графік руху дизель-поїзда з Шепетівки до Тернополя. Депутати, погодившись з даною пропозицією, проголосували за прийняття відповідного запиту.

С.Охремчук