Прийнято районний бюджет на 2015 рік

Тридцятого січня, у п’ятницю, в залі засідань райдержадміністрації відбулась позачергова 40 сесія районної ради шостого скликання. Крім депутатів, в роботі сесії взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації П.Ковальчук, керівники структурних підрозділів РДА, силових структур, міський та сільські голови. Одне з ключових питань, для розгляду якого усі зібрались на позачергове засідання – бюджет на поточний 2015 рік.
     Розпочинаючи роботу сесії, голова районної ради Михайло Борисюк запропонував вшанувати пам’ять загиблих в зоні проведення АТО воїнів та цивільного населення хвилиною мовчання. Далі, за його пропозицією і з дозволу народних обранців, слово було надано представнику військового комісаріату, який ознайомив присутніх з особливостями третьої хвилі мобілізації. Крім того, до слова було запрошено одного із активістів волонтерського руху по допомозі військовослужбовцям Олександру Малецькому. Олександр Миколайович звернувся з пропозицією під час проведення мобілізації громадян нашого району більш активно долучитись до спорядження їх у зону АТО. Адже військовим, як і раніше, необхідні теплі речі, засоби захисту та гігієни, продукти харчування.
     Переходячи до розгляду питань порядку денного, слово для виступу було надано начальнику управління фінансів райдержадміністрації Сергію Журавлю. Спочатку Сергій Володимирович ознайомив депутатський корпус зі змінами, які були внесені ще до бюджету 2014 року, а далі виступив з інформацією про районний бюджет на 2015 рік . Особливістю головного кошторису району на цей рік є те, що він розроблявся дещо за іншим принципом відповідно до змін в законодавчій базі. Перш за все, за його словами, бюджет сформований з врахуванням лише видатків на фінансування захищених статей витрат. Капітальні ж видатки на розвиток галузей майже не передбачені. Через нові підходи до формування бюджету не передбачені кошти на фінансування ряду галузевих програм, а на окремі з них фінансування обмежене. Для прикладу, така Програма, як «Вчитель», в якій були закладені кошти на підвезення у сільську місцевість вчителів загальноосвітніх закладів та закладів естетичного виховання дітей, фінансуватись більше не буде. Під знаком питання була Програма з підвезення учнів у сільській місцевості, але керівництвом району вжиті і надалі вживаються заходи щодо забезпечення підвезення дітей шкільними автобусами. Повністю знято питання, вирішення якого напередодні викликало сумніви, з безкоштовного  харчування в закладах освіти дітей молодших класів та дітей, які користуються певними соціальними пільгами.
     Чимало депутатів, а зокрема Микола Рижик, Володимир Юсько, Анатолій Матвійчук, Микола Артюх, Віктор Петровський, взяли участь у обговоренні бюджету на 2015 рік. Зокрема, їх запитання стосувались збалансованості головного фінансового документа району та відсутності коштів на капітальні видатки. Крім того, народні обранці порушували питання доцільності фінансування вечірньої школи, зокрема навчання засуджених у виправних колоніях, які не сплачують левову частку податків до бюджету, відсутності впродовж минулого року надходжень з державного бюджету компенсації ризиків населення, що проживає в зоні спостереження ХАЕС тощо. В свою чергу, сільські голови висловлювали стурбованість з приводу непропорційності розподілу коштів субвенції між міською та сільськими радами, відсутності перед сесією районної ради  контрольних показників, які будуть впливати на формування їх місцевих бюджетів. Але в ході спілкування з керівниками району та управління фінансів, їм були доведені роз’яснення щодо даних питань.
     Зі співдоповіддю по питанню бюджету на 2015 рік виступив голова постійної комісії з питань бюджету та фінансів Леонід Франко. Леонід Борисович зауважив, що, звичайно, бюджет району не задовольняє всі потреби району, але здатен забезпечити функціонування всіх основних галузей району. Тому пропозиція очолюваної ним комісії – затвердити даний документ відповідним рішенням сесії. Після дискусій та обговорень, його пропозиція була врахована та бюджет району на 2015 рік був прийнятий депутатами одноголосно.
Далі депутати перейшли до розгляду інших питань, а зокрема до затвердження ряду технічних документацій з нормативної грошової оцінки земель для ведення особистого селянського або фермерського господарств, з якого інформувала начальник відділу Держземагенства в районі Світлана Більська. Хоча й депутати прийняли позитивні рішення з даних питань, але, на думку народних обранців, вплив на затвердження чи не затвердження технічних документацій у них мінімальний. Адже земельні ділянки вже виділені, і у багатьох випадках для зовсім незнайомих громадян, які навіть не є мешканцями нашого району, оскільки заключення угод на виділення земель впродовж останніх років проводиться виключно управлінням Держземагенства у Хмельницькій області. Щодо повернення цього права на місця, вони направляли до вищих органів влади відповідні звернення, але Верховна Рада минулого скликання його проігнорувала. Тому депутати районної ради вирішили повторно надіслати відповідний документ вже новому складу вищого законодавчого органу держави.
     Крім того, депутати своїм рішенням прийняли звернення до народного депутата по нашому округу Андрія Шиньковича, обласної ради та облдержадміністрації з проханням виділити кошти на відновлювальні роботи будівлі поліклініки Ізяславської ЦРЛ.
     Розглянувши всі питання порядку денного, голова районної ради Михайло Борисюк оголосив про закінчення позачергової сесії.