Пенсійна реформа 2017

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» набрав чинності 11 жовтня 2017 року,  він дав старт пенсійній реформі.

Відповідно до Закону, для громадян України розпочато підвищення пенсій з 1 жовтня. Будуть перераховані та осучаснені всі раніше призначені пенсії за єдиними правилами обрахунку, незалежно від того, у якому році була призначена пенсія за матеріалами пенсійних справ, без особистого звернення громадян.

Будуть використані такі показники:

єдиний показник середньої зарплати за останні 3 роки (2014-2016) у розмірі 3 764,4 грн;

показник прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян, встановленого на рівні 1452 грн, замість такого показника станом на 01.10.2017 року (1 312 грн).

Це гарантує підвищення пенсійного забезпечення тим громадянам, пенсії яких впродовж років не перераховувались. Та, головне, робить цей процес постійним – осучаснення пенсій проводитиметься щороку в автоматичному режимі, починаючи з 2021 року.

Усі пенсії нараховуватимуться за єдиною формулою:

РОЗМІР ПЕНСІЇ = Сз × Ікз × Кс

Де:

Сз – розмір середньої зарплати в Україні за 3 роки перед зверненням за призначенням пенсії;

Ікз – індивідуальний коефіцієнт зарплати (співвідношення розміру отримуваної зарплати по відношенню до середньої зарплати, з якої сплачувалися внески);

Кс – коефіцієнт страхового стажу, який визначається як множник тривалості років стажу роботи особи на величину оцінки 1 року страхового стажу.

Збільшення пенсій відбудеться без необхідності звернення до органів Пенсійного фонду – усі перерахунки будуть проведені автоматично.

Також зазначеним Законом ліквідовано 15-ти відсоткове зменшення пенсійного забезпечення для працюючих пенсіонерів. Тож, з 1 жовтня кожен працюючий пенсіонер отримуватиме пенсію у повному розмірі.

Шулякова В.М.,
завідувач сектору  УСЗН