Муніципальна няня

З 01.01.2019 року в Україні запрацював ще один вид державної соціальної допомоги батькам – це «муніципальна няня». Це додаткова грошова допомога молодим сім’ям. Крім щомісячної   допомоги при народженні дитини 860 грн., сім’я зможе щомісяця отримувати на відшкодування послуги няні компенсацію, в розмірі прожиткового мінімуму на дітей віком до 6 років (з 01.01.2019 року – 1626 грн.) за кожну дитину до трьох років, яку доглядає муніципальна няня.

Право на отримання компенсації послуги “муніципальна няня” мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які є батьками (усиновлювачами), опікунами дитини до трьох років і на законних підставах проживають на території України та уклали договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років (далі - договір) з «муніципальною нянею». Тобто батьки (усиновлювачі), опікуни дитини – це отримувачі послуги.

Муніципальна няня - будь-яка фізична особа - підприємець (КВЕД 97.00, КВЕД 88.91) / юридична особа, яка надає послугу з догляду за дітьми (КВЕД 78.20, КВЕД 85.10), (крім державних і комунальних закладів дошкільної освіти), та з якою укладено договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років.

Договір укладається у письмовій формі між отримувачем послуги та муніципальною нянею. Родичі дитини – бабуся або дідусь – також можуть бути муніципальною нянею, потрібно лише зареєструватись ФОП або юридичною особою, і укласти договір з отримувачем послуги.

У договорі має бути зазначено назву послуги, її обсяг із зазначенням конкретних заходів, умови та строк її надання, вартість, періодичність оплати, відповідальність сторін.

Для отримання компенсації послуги «муніципальна няня» отримувач послуги протягом місяця після укладення договору подає управлінню соціального захисту населення за місцем свого проживання такі документи:

заяву про надання компенсації послуги “муніципальна няня”;

заяву про перерахування коштів для компенсації послуги “муніципальна няня” із зазначенням рахунка в установі банку;

копію договору між отримувачем послуги  та муніципальною нянею;

документи, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні послуги “муніципальна няня” (чек, розрахункова квитанція, виписка з банківського рахунка);

свідоцтво про народження дитини  (копія);

паспорт отримувача послуги (копія);

документ, що посвідчує проживання на території України (для іноземця та особи без громадянства) (копія);

документ про присвоєння реєстраційного номера платника податків отримувача послуги (копія);

рішення про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).

Компенсація послуги “муніципальна няня” призначається на строк здійснення догляду за дитиною до трьох років, визначений в укладеному договорі між отримувачем послуги  та муніципальною нянею.

Виплата здійснюється щомісяця на підставі поданих отримувачем послуги до 5 числа щомісяця документів, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні.

Л. Савлук, заступник начальника УСЗН