Ювілей визволення краю

В рамках  відзначення 70-річчя визволення  території району від фашистських загарбників, в населених пунктах  пройшли  меморіальні заходи (мітинги, панахиди, зустрічі), присвячені вшануванню визволителів рідного краю.

Ювілей визволення Ізяславщини від фашистських загарбників співпав у часі із проходженням територією району Всеукраїнської естафети пам’яті «Слава визволителям України». Щоб вручити ізяславчанам її символи, у минулий четвер прибули представники Шепетівщини. На кордоні Шепетівського райого з Ізяславщиною гостей зустрічали голова районної ради Михайло Борисюк,  перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Патюк, заступники голови райдержадміністрації Олександр Лех і Раїса Ткаченко, голова районної ветеранської організації Олексій Стромелюк, ветерани Великої Вітчизняної війни, представники організації ветеранів війни в Афганістані та ветеранів  бригади спеціального призначення.
       Після цього гості та жителі Ізяслава урочистою колоною в супроводі духового оркестру пройшли  від центральної площі  міста  до скверу Слави, де відбувся  мітинг з нагоди 70-річчя визволення  Ізяславського району від німецько-фашистських загарбників. Захід відкрив Ізяславський міський голова Валентин Паньковський. Перед присутніми виступили  перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Патюк, голова районної ради Михайло Борисюк, голова районної ради Організації ветеранів України Олексій Стромелюк, учениця Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Марія Замашнюк. Від імені шепетівчан усіх присутніх привітав Юрій Лінник.
       Далі голови ветеранських організацій вручили представникам Ізяславського району символи естафети:  фотоальбом «Слава визволителям України», гільзу із землею  з місць боїв та поховань воїнів-визволителів, копію Прапора Перемоги.
       Напередодні ювілейної дати було здійснено забір землі в місті Ізяславі з братської могили   воїнів-визволителів; в селі Плужному з братської могили визволителів села; в селі Білогородці з поля бою на східній околиці села. Кульмінацією заходу став момент, коли керівники відповідних територіальних громад та молодь урочисто внесли до Вічного Вогню взяту землю та досипали її до капсули естафети. Цю почесну місію виконали Ізяславський міський голова Валентин Паньковський, Плужненський сільський голова Віктор Максимчук та Білогородський сільський голова Галина Матвійчук.
       Учні шкіл міста прийшли на мітинг з портретами  своїх рідних, які брали участь у бойових діях під час війни, і загинули на ній чи померли у післявоєнний час. А перед цим діти глибоко досліджували і вивчали біографії своїх героїчних предків.
       До учасників  меморіального заходу із пастирським словом звернулися священик соборного храму Різдва Христового Української Православної Церкви  о.Олександр Філюк та благочинний  церков Ізяславського округу Української Православної Церкви Київського патріархату митрофорний протоієрей о.Володимир Ковальчук.
       Усі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих та померлих солдатів Великої Перемоги і поклали до меморіалу гірлянди, квіти, вінки.
У зв’язку з політичною ситуацією в Україні святкування 70-річного ювілею визволення Ізяславщини обмежилося  проведенням даного мітингу. Що ж стосується проходження естафети пам’яті, то  вже у неділю, 9 березня,  її було передано у Старокостянтинівський район.  Там, у районному центрі,  також відбулися  урочистості, під час яких  представники Ізяславського району передали символи естафети старокостянтинівцям.

С.Охремчук