Із тридцятої сесії районної ради

Чергове засідання сесії Ізяславської районної ради, яке відбулось 28 лютого під головуванням голови районної ради Михайла Борисюка, було досить тривалим та дискусійним. В роботі сесії, крім депутатів, брали участь заступники голови адміністрації, керівники структурних підрозділів РДА та силових структур району, сільські та міський голови.

Одразу після відкриття сесії Михайло Борисюк ознайомив присутніх із заявами, які надійшли на сесію. Зокрема, Олександр Лех звернувся із заявою про вихід з фракції Партії регіонів та складання повноважень голови даної фракції. Про вихід з лав фракції також оголосили депутати Леонід Лісковий та Володимир Ткачук. Крім того, Михайло Борисюк зачитав заяву депутата Юрія Лінника про припинення повноважень депутата Ізяславської районної ради, яка була надіслана електронною поштою, в зв’язку із його виходом з Партії регіонів, за списками якої він був обраний депутатом. Про дійсність такої заяви Юрій Володимирович підтвердив у телефонній розмові. Також про складання своїх повноважень на сесії оголосив й заступник голови районної ради Олексій Колоднюк.
Далі депутат Микола Рижик звернувся із депутатським запитом до правоохоронних органів, щоб з’ясувати, за чиї кошти було придбано приміщення під штаб районної організації Партії регіонів та про наявну оргтехніку даної організації. Оскільки, за його інформацією, в даних питаннях можливі правопорушення. Запит Миколи Рижика був підтриманий депутатами.
Першим розглянули питання, яке було у порядку денному, - про результати розгляду депутатського запиту Петровського В.В. щодо ухиляння від орендної плати окремими землекористувачами на території Плужненської сільської ради. Зокрема, на даний запит була надана відповідь прокурора району, що дійсно впродовж багатьох років не було чіткого механізму щодо стягнення коштів з недобросовісних платників. Але на даний час за ініціативи прокуратури спільно з профільною комісією, яка працює при райдержадміністрації, проводиться претензійно-позовна робота щодо таких землекористувачів. Зокрема, спеціальна комісія на своєму засіданні розраховує суму боргу, а прокуратура передає всі необхідні документи до суду. Таким чином на даний час суд ухвалив рішення про стягнення коштів у розмірі 54,0 тис.грн з одного із недобросовісних платників на території міста. Як запевнив прокурор району Петро Нікітюк, найближчим часом всі боржники-землекористувачі змушені будуть розрахуватись з існуючими зобов’язаннями, зокрема й на території Плужненської сільської ради.
Далі депутати заслухали звіт про виконання районного бюджету за 2013 рік  та внесли зміни до бюджету 2014 року, які відбулись після проведення сесії обласної ради. Зокрема, зміни полягали у виділенні додаткових коштів на різні галузі та соціальні виплати. Обговорюючи ці питання, депутат Володимир Левченко поцікавився причинами невиконання районного бюджету у 2013 році. За словами доповідача начальника фінансового управління Сергія Журавля, перш за все, невиконання бюджету викликане першочергово закладеними необґрунтованими та завищеними показниками дохідної частини бюджету.
На сесії районної ради зі щорічним звітом виступив голова районної ради Михайло Борисюк. За його інформацією, впродовж останніх років через малий обсяг фінансування на капітальні видатки не вдається вирішувати досить багато проблемних питань. А загалом депутатський корпус районної ради впродовж останнього року працював плідно, злагоджено і приймав лише виважені та обґрунтовані рішення. Після тривалого виступу голови ради, депутати одноголосно затвердили його звіт.
Крім того, на сесії районної ради було заслухано ряд звітів про виконання окремих галузевих програм, до окремих з них були внесені відповідні зміни, затверджено технічні документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, що знаходяться за межами населених пунктів на територіях різних сільських рад, розпорядження голови районної ради, що були прийняті ним в міжсесійний період, та заслухано інформацію прокурора району про стан законності та заходи щодо її зміцнення прокуратурою за 2013 рік. Насамкінець сесійного засідання депутати прийняли звернення до народного депутата України Ігоря Сабія, Міністра агрополітики та Верховної Ради України щодо вдосконалення Земельного кодексу.
Після розгляду всіх питань порядку денного головуючий оголосив про закінчення сесії районної ради.