Іван Гончар зустрівся із головами районних рад та міськими головами

24 вересня цього року відбулася робоча нарада голови обласної ради Івана Гончара з головам районних рад та міськими (міст обласного значення) головами.

Зустріч була присвячена двом питанням – про завдання органів місцевого самоврядування Хмельниччини щодо забезпечення підготовки та проведення місцевих виборів та про конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування у 2015 році».

Як наголосив Іван Гончар, виборчий процес в області має пройти виключно у правовому полі.

«Під час підготовки та проведення місцевих виборів дотримання закону має бути понад усе. Повинно бути сприяння проведенню виборів до рад усіх рівнів згідно із чинним законодавством», - зазначив керівник облради.

Відповідно до Закону України «Про місцеві вибори», вибори повинні проходити за пропорційною системою, а сільських та селищних рад – за мажоритарною системою. Закон виключає участь політичних блоків, а також передбачає, що вибори не відбудуться на частині Донбасу та в Криму. При голосуванні була врахована пропозиція про виключення блоків з переліку суб'єктів виборчого процесу.

Згідно із прийнятим законом, вибори депутатів сільських і селищних рад проводяться за мажоритарною системою відносної більшості в одномандатних виборчих округах, на які поділяється територія відповідних адміністративних одиниць.
Обласні, міські та районні ради обиратимуться за пропорційною системою з відкритими списками.

У місцевих виборах можуть брати участь політичні партії, зареєстровані станом на день опублікування закону.

Даний документ передбачає також механізм відкликання депутатів.

Крім того, встановлено 5% виборчий бар'єр для партій (на виборах у 2010 році діяв 3% бар'єр).

Детальну інформацію про особливості нинішньої виборчої кампанії, які безпосередньо стосуються й органів місцевого самоврядування поінформувала начальник відділу реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції в області Зоряна Олійник.

Про Всеукраїнський конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування у 2015 році доповів заступник начальника відділу з питань внутрішньої політики, адміністративно-територіального устрою та інформаційного забезпечення виконавчого апарату обласної ради Микола Панасюк.