Громадськість району знову рекомендуватиме на посаду голови райдержадміністрації Миколу Камінського

29 грудня в залі засідань райдержадміністрації відбулась позачергова сесія Ізяславської районної ради, на яку, крім депутатів, прибули міський та сільські голови, керівники силових структур та представники громадських організацій. Екстреному зібранню депутатів районної ради слугував нещодавній Указ Президента про звільнення з посади голови райдержадміністрації Миколи Камінського, який датований 23 грудня.

Перед початком роботи сесії голова районної ради Михайло Борисюк повідомив про те, що за активну громадську позицію, патріотизм, особисту участь у захисті територіальної цілісності нашої держави та з нагоди Дня місцевого самоврядування грамотами обласної ради нагороджені депутати районної та міської рад, зокрема Олексій Колоднюк, Петро Притульський та Сергій Кузьмук, які на даний час беруть участь в антитерористичній операції.

Разом з тим, відкривши роботу сесії, Михайло Борисюк відзначив, що у неділю, 28 грудня, Хмельниччина прощалася з нашим земляком, майором Олександром Кушніруком, пам'ять про якого він запропонував вшанувати хвилиною мовчання.

Переходячи до обговорення основного питання порядку денного, голова районної ради повідомив, що термінове зібрання сесії було ініційовано групою депутатів та представниками громадськості, аби відреагувати на звільнення з посади голови адміністрації Миколи Камінського. Насамперед Михайло Степанович зауважив, що на засіданні всі бажаючі можуть висловити свою думку з приводу ситуації, що склалась, і в результаті необхідно буде ухвалити єдине спільне рішення щодо кандидатури на посаду керівника виконавчої гілки влади району, яка й буде відображати позицію громадськості Ізяславського району.

Першим забажав висловитися лідер громадської організації «Майдан» Олександр Малецький. Зокрема, він зазначив, що незрозуміло з яких причин було прийнято таке рішення, і громадськість стурбована його прийняттям. Тому він запропонував від імені сесії районної ради та громадських організацій звернутися до вищих органів влади і безпосередньо до адміністрації Президента України з пропозицією знову призначити на посаду голови райдержадміністрації Миколу Камінського. Адже Микола Миколайович за час своєї роботи зарекомендував себе лише з позитивного боку та був і залишається на даний час єдиним претендентом на цю посаду, який має мандат довіри у жителів району. Свого часу це було підтверджено й народним віче й сесією районної ради. Пропозицію Олександра Малецького підтримали під час обговорень й депутати Володимир Юсько, Василь Сопронюк, Анатолій Матвійчук, міський голова Валентин Паньковський, усі присутні сільські голови та представники громадськості.

В свою чергу Микола Камінський відзначив, що його звільнення для нього було теж новиною, адже заяви на звільнення він не подавав та має бажання працювати й надалі.

Після закінчення обговорення даного питання, одноголосно було прийнято відповідне рішення сесії, в якому йдеться про те, що депутатський корпус Ізяславської районної ради рекомендує вищим органам влади дослухатись до їх думки і знову призначити на посаду голови райдержадміністрації Миколу Камінського. Підтримали цю ініціативу й міський та сільські голови, які мають прийняти аналогічні рішення на сесіях міської та сільських рад, а також рішення від імені асоціації сільських голів району. Крім того, на своїх зібраннях подібні документи будуть прийняті й громадськими організаціями. Весь пакет документів найближчим часу буде передано до Хмельницької облдержадміністрації та обласної ради, а також уповноваженій з прав людини, в Кабінет Міністрів та Адміністрацію Президента.

Завершивши розгляд даного питання, депутати надали допомогу на лікування для 8 жителів району на загальну суму 3100 грн, які звернулися з відповідними заявами у міжсесійний період.

Завершуючи останню в цьому році сесію районної ради, Михайло Борисюк привітав усіх присутніх з наступаючим Новим роком та Різдвом, бажаючи, перш за все, миру на нашу українську землю. Адже це зараз найзаповітніша мрія кожного українця.