Громада Ізяславщини визначилась з кандидатурою на посаду голови адміністрації

Тиждень, що минув, був досить напруженим та емоційним. Зокрема, як відомо нам усім з телебачення, в Криму відбувся не визнаний псевдореферендум, за результатами якого кримські сепаратисти спільно з окупаційними військами Російської Федерації, здобули небувалих результатів. Увага майже кожного жителя нашої держави найбільш була прикута до подій, що відбуваються в Криму та на сході країни з розпалювання міжнаціональної ворожнечі з боку проросійських радикальних сил. І, мабуть, кожен свідомий українець перебував в очікуванні конкретних дій щодо якнайшвидшого врегулювання досить напруженої ситуації як з боку нині діючої української влади, так і з боку світової спільноти. На жаль, всі потуги влади і санкції наших зарубіжних однодумців не дозволили здобути найголовнішого результату – виведення російських військ з Криму та з прикордонних зон.

Поряд з тим, для стабілізації внутрішньої політики в державі відбувались певні кадрові зміни. Зокрема, однією з останніх на теренах держави, Хмельниччина отримала нового керівника облдержадміністрації, яким став 40-річний Леонід Прус, за фахом агроном, член партії «УДАР», до призначення працював директором Хмельницького обласного державного центру експертизи сортів рослин. Крім того, на ізяславщині тричі проходили різноманітні зібрання, на яких обговорювалось єдине питання – погодження кандидатури на посаду голови Ізяславської райдержадміністрації.

Одне з перших засідань відбулось у минулий четвер в приміщенні районної ради, на якому були присутні члени президії ради, представники міської ради, члени громадських організацій «Майдан» та «Народна самооборона». Під час даної зустрічі було вирішено запропонувати на розгляд районного Віче декілька кандидатур на посаду керівника виконавчого органу влади. Саме народному Віче, яке відбулось 16 березня у Районному будинку культури, було надано право визначитись з конкретною кандидатурою. Слід зазначити, що вперше за часи незалежності України громада отримала шанс бути почутою та самостійно запропонувати на посаду керівника району людину, якій довіряє.

Збори громади, які останнім часом досить часті, стають ще й більш людними. В неділю зал будинку культури зібрав близько 400 людей. Розпочав та провів Віче депутат районної ради Володимир Левченко. Насамперед, організатори зібрання запропонували громаді визначитись із порядком його ведення, обрати президію, секретаріат та лічильну комісію.  Далі до слова було запрошено голову районної ради Михайла Борисюка, який озвучив прізвища тих людей, що обговорювались напередодні на спільному засіданні в районній раді. Крім цих громадян, ведучий запропонував вносити й інші кандидатури, які достойні  посади голови райдержадміністрації. Таким чином після виступів, дискусійних обговорень громадою було прийнято рішення надати право на виступи як кандидатам на посаду директору ТОВ «Агрос-Віста» с.Сахнівці, депутату обласної ради Миколі Камінському, лідеру районної організації ВГО «Майдан» Олександру Малецькому, директору ТОВ «Глобал Консалтинг» Олександру Ямчуку, директору ТОВ «Ізяславський райагробуд» Борису Яцкову та директору ТОВ «Кунівське» Анатолію Матвійчуку. Кожен з виступаючих висловлював своє бачення стосовно основних напрямків роботи на посаді, а Анатолій Матвійчук, враховуючи вік, зняв свою кандидатуру та висловився на підтримку іншому претенденту. Звісно ж, що всі говорили про боротьбу з корупцією, виведення бізнесу з тіні, розвиток сільського господарства та промисловості тощо. Бажаючі в залі мали можливість ставити питання для виступаючих. Під час обговорень, в яких взяли участь найактивніші учасники Віче, та послідуючого голосування більшістю голосів було вирішено претендентами на посаду голови РДА висунути дві кандидатури – Миколу Камінського та Бориса Яцкова. Саме ці люди, на думку присутніх у залі, мають найбільший авторитет та спроможні покращити життєдіяльність нашого району.

Для того, аби погодити претендентів на посаду голови адміністрації та направити відповідне звернення до вищих органів влади, 18 березня було проведено позачергову сесію районної ради, на яку, крім депутатів районної ради, прибули депутати обласної ради, що проживають на території району, сільські голови, керівники структурних підрозділів РДА та представники силових структур. Після відкриття засідання, голова районної ради Михайло Борисюк ознайомив присутніх у залі з резолюцією Віче, в якому йшлося про підтримку на посаду голови РДА двох вищеназваних громадян. Далі Микола Камінський та Борис Яцков мали можливість виступити перед народними обранцями та відповісти на їх запитання. Кожен з депутатів і сільських голів мав нагоду висловитись в підтримку того чи іншого кандидата. Озвучувались різні думки: одні вважали, що необхідно приймати звернення, в якому зазначати прізвища двох кандидатів, інші більш схилялись до того, що це має бути одна людина. Враховуючи думку народного Віче, першим на голосування було поставлено питання щодо затвердження обох кандидатур, але, на жаль, для прийняття цієї пропозиції не вистачило декількох голосів. Тому на голосування було поставлено питання щодо висунення єдиного кандидата Миколи Камінського, яка й була підтримана майже одноголосно, утримався лише 1 депутат із 45 присутніх у залі. Таким чином Ізяславська районна рада направить своє звернення до Кабінету Міністрів та голови Хмельницької облдержадміністрації з проханням призначити на посаду голови Ізяславської райдержадміністрації Миколу Камінського, директора ТОВ «Агрос-Віста».

Сподіваємось, що після демократичних перетворень, які відбулись в державі, її керівництво справді почує думку громади та підтримає її пропозицію. Переконатися в тому чи нова влада здатна дослухатися до громадськості ми зможемо після призначення на посаду голови райдержадміністрації, яким, маємо надію, стане Микола Камінський.