День українського козацтва у Великорадогощанській ЗОШ І-ІІ ст.

День українського козацтва  та свято Покрови для колективу Великорадогощанської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів є особливим і знаменним. Адже саме на базі цього навчального закладу створено та забезпечено повноцінну діяльність Великорадогощанського Січового Товариства. На свято  крім учнів та працівників школи завітало чимало гостей: жителі сіл Велика Радогощ, Мала Радогощ, Закриничне, козацькі побратими із М’якітської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.
       Щоб привітати членів січового товариства, завітали: перший заступник голови Ізяславської районної державної адміністрації Олександр Лех, голова Ізяславської районної ради Михайло Борисюк,   М’якітський сільський голова Сергій Залєвський, Кунівський сільський голова  та багато інших шановних людей.
        Кошовий отаман Великорадогощанського січового товариства Іван Гаврилюк, директор Великорадогощанської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Наталія  Вільбовець, голова  та члени козацької ради Товариства провели урочисту церемонію по прийняттю до січового товариства найменших учнів школи до куреня козачат та вручили їм козацькі шапки. Також групу козачат було зараховано до куреня джур і вручено козацькі шапки із відзнакою належності до джур, козачат з Великорадогощанської ЗОШ І-ІІ ступенів та М’якотівської ЗОШ І-ІІІ ст., які успішно пройшли вишкіл за  відповідною програмою.
         Гості свята звертались до всіх присутніх зі словами найщиріших привітань та побажань  з нагоди Дня українського козацтва та свята Покрови.

Звертаючись до учасників  урочистого зібрання перший заступник голови районної державної адміністрації Олександр Лех зачитав звернення Президента України Віктора Януковича з нагоди Дня українського козацтва. Вітання Президента України з нагоди Дня Українського козацтва:
         «Дорогі співвітчизники!
Сьогодні, у день величного християнського свята Покрова Пресвятої Богородиці - берегині нашого народу, покровительки війська та козаків, ми відзначаємо День Українського козацтва.
Щиро вітаю усіх, хто відчуває дух відваги і вважає себе нащадком лицарського роду.
Історія зберегла багато свідчень того, що саме завдяки козацькій звитязі український народ не лише вистояв у важкі часи, а й сформував засади своєї державності.
У сучасній Україні багато продовжувачів та палких прихильників козацької ідеї. Численні козацькі товариства роблять вагомий внесок у збереження історичної пам'яті і національних традицій, послідовно плекаючи такі людські чесноти, як відданість Вітчизні, любов до рідного краю, хоробрість та мужність.
Тож бажаю козакам завзяття та єдності задля процвітання нашої держави.
Щиро зичу усім вам, шановні співвітчизники, здоров'я, наснаги та нових перемог в ім'я України.
Хай кожен із вас щоденно відчуває заступництво Божої Матері, а мир і злагода завжди панують на нашій землі».

Звичайно у день свята були і подарунки: Олександр Лех та Михайло Борисюк  вручили грамоти від Ізяславської   паланки ВО «Українське козацтво запорізьке» групи членів товариства. Від імені директора ДП «Ізяславське лісове господарство» Петра Курельчука колективу закладу було вручено подарунок. Також свої подарунки для Січового Товариства зробили: представники СГ ТОВ «Мрія», директор СГ ТОВ «Кунівське» Анатолій Матвійчук, М’якотівський сільський голова Серій Залєвський, наказний отаман Ізяславської паланки Українського козацтва Олексій Корінець.

За активну участь у житті Великорадогощанського Січового Товариства наказом кошового отамана Івана Гарилюка почесне звання «Лицар козацької честі»с було присвоєно: директору СГ ТОВ «Кунівське», почесному громадянину Ізяславського району, Заслуженому працівнику сільського господарства України Анатолію Матвійчуку, директору СГ ТОВ ім.Черняховського Олегу Кондратюку, лісничим Славутського військового лісництва Анатолію Божуку та Леоніду Джирику.
        Усі учасники свята переглянули цікаву та змістовну програму, яку підготували члени Великорадогощанського Січового Товариства.
        Після концерту усі бажаючі змогли ознайомитися з діяльністю куренів, гуртів, з шкільним музеєм та поспілкуватися з членами січового товариства, що своїми конкретними справами реалізовують завдання Президента України Віктора Януковича, який оголосив 2013 рік – Роком дитячої творчості. На базі товариства дитяча творчість розвивається та примножується на основі козацької педагогіки.
14.10.2013 р.

В.Кучерук