Члени Координаційної ради Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» підбили підсумки роботи

Члени Координаційної ради  Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» підбили підсумки роботи  та визначили шляхи прискорення впровадження мікропроектів громад

15 грудня у приміщенні Будинку рад відбулося засідання обласної Координаційної ради Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІІ», в якій взяли участь керівники районних рад та райдержадміністрацій Білогірського, Віньковецького, Волочиського, Городоцького, Ізяславського, Красилівського, Новоушицького, Старосинявського, Чемеровецького та Шепетівського районів.

Провів засідання голова постійної комісії обласної ради з питань будівництва, житлово-комунального господарства, природокористування та екології Артур Фрідман.

Учасники зустрічі обговорили стан реалізації мікропроектів у кожному з відібраних районів для участі у третій фазі Проекту.

Як відомо, у нашій області після підписання угоди про партнерство між Проектом, обласною радою та обласною державною адміністрацією в результаті конкурсного відбору його учасниками є Білогірський, Віньковецький, Волочиський, Ізяславський, Новоушицький, Старосинявський, Чемеровецький та Шепетівський райони. Крім того ще два райони – Красилівський та Городоцький відібрано для впровадження економічного компоненту, у яких створюються 4 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативи (СОК). Так, вже зареєстровано  сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи «Радодар» у с.Радісне та «М’яскофф» у смт Антоніни Красилівського району, «Купинчанка 2015» у с.Купин та «Перспектива» у с.Курівка Городоцького району.

Як було наголошено на засіданні, реалізація Проекту на Хмельниччині дає прекрасні результати, які раніше для багатьох вважалися недосяжними. І це завдяки, в першу чергу, самим громадам, які вірять у власні сили і у можливість змінювати своє життя на краще.

Це також і завдяки місцевим органам влади, які підтримують гарні ініціативи, і місцевим координаторам Проекту Ігорю Клепачу та В’ячеславу Третяку, які допомагають громадським організаціям йти до успіху, та безпосередньо, завдяки підтримці міжнародних партнерів, без солідної фінансової допомоги яких вирішення проблем громад було б неможливим.

Інформуючи представників районів про стан реалізації Проекту МРГ-ІІІ в області координатор від обласної ради, заступник начальника з питань внутрішньої політики, адміністративно-територіального устрою та інформаційного забезпечення виконавчого апарату обласної ради Микола Панасюк зазначив, що подальша співпраця вимагає від кожного учасника проекту неабияких зусиль, взаєморозуміння та ефективної координації дій.

Микола Панасюк розповів учасникам наради про результати, які досягнуто за станом на грудень 2015 року. Зокрема, уже затверджено 36 планів розвитку громад у 10-ти районах області, створено 23 нових та «пересаджено» 9 старих громадських організацій в основних районах. Затверджено  комісією управління Проектом у м.Київ 21 мікропроект громади на загальну суму 6 млн. 238 тис. гривень. Разом з тим, у 2016 році має бути подано на затвердження зазначеної комісії ще 15 мікропроектів громад, з яких 4 проекти щодо створення кооперативів.

На завершення свого виступу Микола Панасюк наголосив, що в останні час значно зросла довіра до Проекту та активність місцевих громад, суттєво збільшилася дольова участь місцевого бізнесу в реалізації ініціатив громад, хоча умови для реалізації третьої фази Проекту МРГ складніші із-за проведення реформ у сфері адміністративно-територіального устрою.

Всього ж, за словами координатора від обласної ради, за період першої ту другої фаз Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», протягом 2008-2014 років, реалізовано 100 мікропроектів на загальну суму понад 16,5 млн.гривень.

За результатами Координаційної ради відповідно до прийнятої резолюції учасниками визнано позитивним результат, якого вдалося досягти в процесі реалізації Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» у Хмельницькій області, зокрема у реалізації мікропроектів громад та налагодження плідного діалогу між представниками влади і громадами.

Головам Білогірської, Віньковецької, Волочиської, Городоцької, Ізяславської, Красилівської, Новоушицької,  Старосинявської, Чемеровецької та Шепетівської райдержадміністрацій та районних рад рекомендовано взяти під особистий контроль завершення мікропроектів громадських організацій в рамках Проекту, зокрема щодо подання звітів організаціями громад. Окрім того, посадовцям було рекомендовано вжити заходів щодо вирішення проблемних питань, в першу чергу – виділення коштів з місцевих бюджетів у повному обсязі для реалізації мікропроектів громад з основного компоненту до 30 квітня 2016 року, а також подати одинадцять нових мікропроектів громад на розгляд комісії управління Проектом в м. Київ у ті ж терміни. Головам Красилівської і Городоцької райдержадміністрацій та районних рад рекомендовано взяти під особистий контроль подання проектів щодо створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів на розгляд комісії управління Проектом також не пізніше 30 квітня наступного року.