Ближче до людей

В нашому районі,  за ініціативи обласної влади, стартував проект «Народний медогляд». Проект започатковано в рамках надання якісної медичної допомоги усім жителям району незалежно, де вони проживають – чи в райцентрі, чи у найвіддаленішому селі.  Головна мета  проекту - обстежити більшість мешканців району.  Впровадження проекту "Народний медогляд" дає можливість раннього виявлення захворювань, своєчасного призначення ефективного лікування, попередження виникнення хвороб. Даний проект здійснюється в рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича, спрямованих на забезпечення якісних умов проживання, незалежно від місця проживання.
Слід зазначити, що паралельно з програмою «Народний медогляд» в  районі набрав обертів  пілотний проект щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб із гіпертонічною хворобою. Цей проект надзвичайно важливий, оскільки третина нашого населення, зокрема і підлітки, страждає на підвищений артеріальний тиск.
Як пілотний проект щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб із гіпертонічною хворобою, так і «Народний медогляд» викликали значний інтерес у мешканців району — біля приміщень амбулаторій утворювалися черги бажаючих потрапити на обстеження. Окрім флюорографічного обстеження, вимірювання артеріального тиску,  прийом проводили травматолог, хірург, невропатолог, терапевт, лор, гінеколог, районний педіатр, використовуючи при цьому матеріальну базу медичного закладу та виїзних бригад. Також пацієнти мали  можливість на місці отоварити виписаний рецепт на антигіпертензивні препарати.
Так, протягом вересня-жовтня проект реалізовувався  в Клубівській амбулаторії загальної практики-сімейної медицини - 29.08.2013р., в Радошівській амбулаторії ЗПСМ, Плужненській дільничній лікарні - 12.09.2013 р. в  Ріпківській  амбулаторії ЗПСМ, Михнівськійамбулаторії ЗПСМ 26.09.2013 р., Ліщанській амбулаторії ЗПСМ 03.10.2013 р., Новосільській амбулаторії ЗПСМ 10.10.2013 р. Ще  плануються виїзні прийоми бригад в  Борисівську амбулаторію ЗПСМ  - 17.10.2013 р., Кунівську амбулаторію ЗПСМ.
Завдячуючи проекту «Народний медогляд» , який включив виїзні прийоми лікарів, сотні мешканців нашого району  збережуть здоров’я та життя.

О.Драйна