Бюджет на 2014 рік схвалений депутатами районної ради

3 лютого відбулась позачергова сесія районної ради, яка була скликана з метою вирішення одного з ключових питань – прийняття районного бюджету на 2014 рік. Відкрив засідання голова районної ради Михайло Борисюк. Крім депутатів районної ради, в роботі сесії взяли участь голова райдержадміністрації Віктор Розумний, його заступники, керівники структурних підрозділів РДА, депутати обласної ради, які проживають на території району, прокурор району, начальник РВ УМВС, міський та сільські голови.
     Розпочинаючи роботу, голова районної ради повідомив про створення в районній раді депутатської групи «Народна рада», до складу якої увійшли 17 депутатів. Далі Михайло Степанович ознайомив присутніх з відповідями, що надійшли на депутатські запити та звернення з вищих органів влади, та запропонував перейти до розгляду питань порядку денного.
     Тривалою була робота депутатського корпусу під час опрацювання проекту рішення «Про районний бюджет на 2014 рік», з яким ознайомив начальник управління фінансів Сергій Журавель. За інформацією Сергія Володимировича, обсяг районного бюджету по доходах планується в загальній сумі 178090,8 тис.грн. Порівняно з плановими показниками бюджету 2013 року, обсяг доходів зріс на 19993,3 тис.грн. Відповідно й загальний обсяг видатків районного бюджету на 2014 рік планується в сумі 178090,8 тис.грн, які також зростають порівняно з показниками бюджету 2013 року на 19993,3 тис.грн. На заробітну плату  працівників бюджетних установ спрямовується  81785,01 тис.грн. Видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв заплановано в обсязі 6151,07 тис.грн, що на 830,8 тис.грн менше фактичного виконання минулого року, в зв’язку із прогнозованим зменшенням для бюджетних установ тарифів на послуги з теплопостачання та природний газ. Крім того, начальник управління фінансів відзначив, що у запропонованому для розгляду депутатам проекті бюджету передбачене стовідсоткове забезпечення заробітною платою працівників бюджетної сфери та інші видатки, що будуть здійснюватись впродовж року на, так би мовити, захищені статті, а після прийняття обласного бюджету до районного бюджету будуть вноситись ще певні зміни, які можливі впродовж усього поточного року.
     Після озвучення проекту бюджету у депутатів виникло чимало запитань. Зокрема, щодо відсутності у бюджеті коштів на капітальні видатки, фінансування окремих районних програм. Також депутати порушували питання фінансування місцевих пожежних команд, що діють на територіях Білогородської та Плужненської сільських рад, та ряд інших.
     Зі співдоповіддю з даного питання виступив голова бюджетної комісії Леонід Франко. Леонід Борисович відзначив, що бюджетна комісія стурбована невиконанням дохідної частини бюджету в минулому році. Тому очільникам району, їх заступникам, керівникам всіх підрозділів райдержадміністрації та районної ради необхідно більш ретельно контролювати даний напрямок роботи та вживати усіх можливих заходів, аби не допустити такого в майбутньому. А в цілому, враховуючи те, що бюджет розроблений відповідно до діючого законодавства та сформований на основі контрольних цифр Міністерства фінансів, бюджетна комісія запропонувала підтримати відповідний проект рішення щодо районного бюджету на 2014 рік.
     Найбільш активну участь у обговоренні проекту бюджету взяли депутати В.Петровський, М.Рижик, В.Якимчук, депутати обласної ради М.Камінський, О.Данієва та міський голова В.Паньковський. Після завершення усіх дискусій районний бюджет на 2014 рік був прийнятий одноголосно.
     В ході сесії також було прийнято програму організації та проведення районних заходів по відзначенню державних і професійних свят, річниць та ювілеїв, пам’ятних та історичних дат державного і регіонального значення, інших урочистих подій на 2014–2018 роки, внесено зміни до районного бюджету ще 2013 року, затверджено акти передачі майна з балансу Ізяславської ЦРЛ на баланс комунального закладу «Ізяславський центр первинної медико-санітарної допомоги».

P.S. Районний бюджет на 2014 рік буде опублікований в найближчих випусках газети