85-річчя видатного земляка

Ізяславщина – край багатий на людей праці, видатних державних діячів та митців. Одним із найвідоміших серед них є ім’я Василя Івановича Кравчука. 85 років любові до рідного слова, до культури та мистецтва нашого народу виплекали таку потужну творчу особистість як Василь Іванович. Адже саме 85 років тому, 8 червня 1929 року, в мальовничому селі Кіндратки Ізяславського району в сім’ї колгоспників з’явився  на світ наш славетний земляк, поет, письменник, композитор, гуморист та байкар. Його творча 65-річна діяльність недаремна. Оскільки весь цей час він творив, творив вічне і безцінне. Він є автором понад 30 книг, більше 100 пісень, копіткою працею заслужив визнання і тому носить почесні звання Заслуженого працівника культури України та Почесного громадянина міста Ізяслав. Крім того, є лауреатом Міжнародної премії святої Марії, літературних премій імені Степана Руданського, Степана Олійника, Микити Годованця, Наталі Забіли, Якова Гальчевського.

8 червня у ювілейний день народження Василя Кравчука в залі Ізяславської дитячої школи мистецтв, до речі яку впродовж 30 років він очолював, було досить людно. Адже його колеги та учні, керівники різних рівнів, представники найрізноманітніших всеукраїнських організацій, рідні та знайомі завітали сюди аби разом, однією дружною родиною розділити радість славного 85-річчя нашого видатного митця та висловити йому безмежні слова вдячності за його творчість. Безліч квітів та подарунків, багато щирих і теплих слів – все це створювало затишну атмосферу свята.

Найпершими від імені влади Василя Івановича привітали голова районної ради Михайло Борисюк, заступник голови райдержадміністрації Раїса Ткаченко, заступник міського голови Ніна Черняк та депутат обласної ради Петро Павлюк. Вітаючи ювіляра вони зазначили, що пройдений ним творчий шлях встелений багатьма помітними і знаковими подіями. На території всієї держави високо цінується його талант і творчі здобутки, які дійсно збагатили скарбницю національної літератури. Відрадно, що саме на Ізяславщині на повну силу розвинувся такий самобутній талант, увібравши в себе усі барви і ритми рідного краю. Насамкінець вони побажали митцю міцного здоров'я, терпіння, удачі, оптимізму та ще довгих років творчого завзяття. Також керівники вручили винуватцю свята квіти, подарунки та грамоти.

Також про безцінний талант Василя Івановича до літературного слова та музики говорили у вітальних промовах голова Хмельницької обласної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім.Т.Шевченка Віталій Міхалецький, голова обласної організації Національної Спілки письменників України Василь Горбатюк, почесний голова цієї ж організації Ніна Шмурикова, представники Державної пенітенціарної служби України, місцевий скульптор і художник Микола Ткачук, представники Плужненського аграрного ліцею, газет «Трудівник Полісся» м.Славута та «Перспектива» м.Нетішин і багато інших. Вітаючи письменника, численні гості вручили йому ряд відзнак та нагород, зокрема з нагоди ювілею, за вагомий внесок у розвиток культури і мистецтва він отримав відзнаки Національної спілки письменників України, Державної пенітенціарної служби, Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім.Т.Шевченка «Будівничий України», грамоту Хмельницької обласної ради.

Вітання гостей чергувались із музичними номерами. Зокрема, в цей день прозвучало багато пісень на слова та музику Василя Кравчука у виконанні вихованців та викладачів школи мистецтв, вокалістів Миколи Янчука, Миколи Коваля, Юрія Хеленюка та хору Клубівського будинку культури.

Впродовж усього свята очі ювіляра випромінювали радість та безмежну вдячність за щирість та палкі вітання. Адже для Василя Івановича визнання його багатогранної творчості - найцінніший скарб. А ми маємо надію на те, що через деякий час знову зможемо зібратись аби привітати Василя Кравчука із 100-річчям. І він буде таким як завжди – усміхненим, привітним, в доброму гуморі і при міцному здоров’ї, якого ми йому бажаємо на многая літ. І хай повік не міліє душі Вашої криниця!