23 травня в Україні відзначатимуть День Героїв

День Героїв або Свято Героїв — щорічне свято в Україні, встановлене на честь українських вояків — борців за волю України, передовсім, лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, січових стрільців та вояків Армії УНР, УПА та діячів ОУН.

У 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив щороку, 23 травня, святкувати День Героїв. Свято було приурочене до сумного дня 23 травня 1938 року, коли в Роттердамі було вбито Євгена Коновальця. Було також обумовлено, що саме у травні пішли з життя «кращі сини України XX століття»: Микола Міхновський, Симон Петлюра та Євген Коновалець.

До здобуття Україною незалежності свято відзначалося підпільно, з проголошенням незалежності почало набувати розголосу.

«Свято Героїв - це свято величі духу українських вояків – борців за волю України, - вважає голова обласної ради Іван Гончар. - В нинішній політичній ситуації це свято – не лише данина пам’яті героям минувшини, а й день шани героїв новітніх, які сьогодні віддають свої життя за соборність та незалежність нашої Батьківщини. Цей день є символом незборимості української нації, тому запрошую хмельничан взяти участь у покладанні квітів до меморіальної дошки Героїв Небесної Сотні, яке відбудеться в суботу, 23 травня о 10 годині».

Керманич області також закликав усіх мешканців Хмельниччини цього дня вшанувати могили та меморіальні місця українських героїв у всіх районах та містах області та вклонитися їх світлій пам’яті.

За матеріалами сайту http://oblrada.km.ua/